Флетчър Лойър, Зак Еди помагат на №1 Пърдю да победи Източен Кентъки 80-53
AP News | 2023-12-30 | 04:08:19

УЕСТ ЛАФАЙЕТ, Индиана (AP) — Флетчър Лойър отбеляза 14 точки, а Зак Еди имаше 13 точки, за да помогне на №1 Пърдю да победи Източен Кентъки 80-53 в петък вечер.

Мейсън Гилис и Трей Кауфман-Рен добавиха по 10 точки за Бойлърмейкърс (12-1). Гилис имаше и девет борби. Брейдън Смит завърши с осем асистенции.

Девонте Блантън поведе Полковниците (4-9) с 14 точки. Лиланд Уокър имаше 12.

Edey имаше само три точки през първото полувреме, но удължи поредицата си от двуцифрени голове до 64 мача. Той беше 5 от 7 от полето.

Purdu водеше с 35 точки при 77-42, преди да влезе дълбоко в пейката. Boilermakers държаха 46-25 борби.

Пърдю започна бавно в нападение, преди да го вдигне. Boilermakers надиграха Colonels с 23-13 в последните 10 минути на първото полувреме, за да поведат с 43-24.

Boilermakers отбелязаха 57% удар през първото полувреме, докато East Kentucky отбеляза 37%. Purdue имаше 21-12 борби в първата половина. За мача Boilermakers стреляха 52%, а Colonels 37%

Източен Кентъки: Най-големият проблем на Colonels беше предимството на Purdue в боя. Boilermakers надминаха Colonels 46-18 в боя.

Purdue: Boilermakers трябва да запазят своето място №1. Те спечелиха своя 35-ти пореден мач извън конференцията от редовния сезон.

Източен Кентъки: домакин на Липскомб в четвъртък вечер.

Пърдю: в Мериленд във вторник нощ.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук.